آدم عوضی ۱

آدم عوضی ۱

مدت زمان مطالعه: 42 دقیقه

آدم عوضی! [قسمت چهار]
پدرم، هرگز تن به ازدواج نداد اما مرا داشت! من یک اسپرم با لقاح مصنوعی بودم در رحم اجاره‌ای یک مادر جایگزین. مادری که جایگزین هیچ‌کس بود! یک زن هندی که در ازای دریافت اجاره‌ی ماهانه، حاضر شد پریودی‌اش را عقب بیاندازد و مرا در خود بپروراند. از نطفه تا الان مستأجر بودم. مدتی تنها در شکم یک زن خارجی و مدتی به همراه پدر در شکم نهنگ‌های انبوه‌ساز داخلی!
آن زن در مدت قرارداد ۹ ماهه‌ی حاملگی، صاحبخانه‌ی خوبی بود. بخوبی ازم نگهداری کرد. اجاره‌بهای‌اش دیر می‌شد دم نمی‌زد و تا روزی که مرا زائید عین یک مادر واقعی بود. شاید هنوز هم باشد. ولی کار او زائیدن بود. پول می‌گرفت که برای این و آن بزاید. شبیه یک کارگاه جوجه‌کشی که همه کاره خودش بود. مادر شدن شغلش بود که مسلماً تا رسیدن به یائسگی‌اش، خود را بازنشسته نخواهد کرد. با این‌که مدتی هم‌کاسه‌ی او بودم و هرچه می‌بلعید، چر‌ک‌آبه‌ای هم نصیب من می‌شد تا لیس بزنم و زنده بمانم؛ اما هیچ حسی به‌اش نداشتم. احتمالاً بخاطر این بود که به محض به دنیا آوردن من، برای همیشه از دسترس خارج شد و از آن شیر پستان‌هایش که شیره‌ی وجود مادرست چیزی به من نخوراند. همان شیری که شبیه شیره، مادر را ساقی و نوزاد را معتاد به مادر می‌کند!
بعد از زائیدن، برای فرار از حس ولو اندک مادری هم که شده، بهتر بود در دسترس نباشد. به زور شیرخشک بزرگ شدم. در دستان یک پسر میانسال مجرد که دوست داشت فرزند داشته باشد اما تحمل دیدن هیچ زنی را نداشت.
آن پسر میانسال، هم پدرم شد هم مادرم. مرا تا این سن با خون دل رشد داد. از تمام هست و نیست‌اش مایه گذاشت تا سرمایه‌ی آینده‌اش شوم. تا یک نسخه‌ی بهتر از خودش شوم. من برای بهتر شدن از پدرم و برای بهتر شدنِ پدرم! هر کاری خواهم کرد!
ادامه دارد…

عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

14 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی
11 ماه قبل

خیلی حواشی داره متن….. حوصله بر هست. نمیشه شسته رفته تر کرد؟

ساحره
ساحره
11 ماه قبل

مشتاقانه دنبال میکنم داستان رو

Behnaz
Behnaz
10 ماه قبل

بسیار مشتاق شدم…

پروانه
پروانه
7 ماه قبل

عالی بود

فانید
فانید
5 ماه قبل

نوشته با نگاه به مسائل اجتماعی موشکافانه و بعضا روانشناسانه همراه است . شخصا از خواندنش لذت بردم و مسلما اندوه منو بهمراه داشت برای وجودمسائل ومغضلات موجودی که دقیقا اشاره شده .

علیرضا بخیت
علیرضا بخیت
4 ماه قبل

عالی

مهدی
مهدی
3 ماه قبل

دمت گرم
داداش

error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
14
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x