برج داوود!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شنیدم آغایان از ترس فروپاشی قریب‌الوقوع نظام، بدنبال پناه گرفتن در ونزوئلا هستند این‌که چقدر می‌برند و چقدر باج می‌دهند دور از ذهن نیست و چرا این کشور؟ این هم اصلاً عجیب نیست.
اما کجای ونزوئلا!؟
همه می‌دانیم ونزوئلا کجاست اما یک چیز خیلی خوب دارد که بواقع نماد این کشور عقب‌افتاده است و آن برج داوود است. برج داوود واقع در مرکز شهر کاراکاس پایتخت ونزوئلا جزیی از برج‌های نیمه‌کاره است که سال‌ها به حال خود رها شده و هزاران نفر را در خود پناه داده و یکی از بزرگترین و بلندترین زاغه‌نشین‌های دنیاست؛ کشور ثروتمند و نفت‌خیزی که رهبران عوام‌فریبش عین رهبران ما جز خرابه و فقر چیزی از آن کشور باقی نگذاشتند.
×××
زاغه‌نشین داوود، الهامی برای همان زاغه‌آپارتمانی است که در رمان #آدم_عوضی از آن بهره گرفتم. زاغه‌نشینی که مملو از آدم‌های عوضی است. چه جایی بهتر از ونزوئلا و برج داوود برای پناه دادن به دولتمردان ما!؟
ظاهراً پنت‌هاوس را هم می‌خواهند همان طبقه‌ای که نماد تجاوز و فحشاست. تا آن زمان کمی بشین‌پاشو کار کنید تا بتوانید از صدها پله بالا روید. این برج‌ها آسانسور ندارد هااا!
شاید یک آدم‌عوضی از پول خون مردم یک آسانسور در آن کار بگذارد… درست شبیه آن کاری که در این رمان اتفاق افتاد و درنهایت این برج و آدم‌های عوضی‌اش نابود شدند!
آدم‌ عوضی، رمانی برای اینهاست. چقدر خوب که دارد به واقعیت می‌پیوندند!
#مهسا_امینی #محسن_شکاری
www.Soroushane.ir
رمان آدم عوضی را اینجا مرتب می‌گذاشتم از زمان قتل مهسا، متوقفش کردم چون دل و دماغش را نداشتم اما مابقی‌اش را واقعیت میدان نشان می‌دهد…

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x