تماشاگران تند!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه


فهمیدم که چرا دختران ایرانی حتی از هندیان هم تندتر هستند. نگو از بس به ادویه‌های تند آغشته‌اند، دختران تند و فلفلی و آتشی.
فلفل، فلفل است چه سبز باشد چه قرمز، چه با اسپری باشد چه با فلفل‌ ساب. فلفل تند، دل را می‌سوزاند، اشک آدم را درمی‌آورد اما هرچه به آن آغشته شود پرحرارت‌تر می‌شود!
×××
اعاده‌ی حق مظلوم از ظالم هيچگاه کار خود مظلوم نبوده. یک هواخواه، یک خونخواه و یک قهرمان معمولأ دلش به درد می‌آید و حرکتی می‌زند که ظالم را سر جایش می‌گذارد. دائما از حقوق زنان صحبت می‌کنیم اما انتظار داریم فقط و فقط خودشان برای اعاده‌ی حقشان به پا خیزند درحالی‌که خودشان مورد ظلمند. حداقل در این سناریو، مردانی که تماشاگر فوتبال در استادیوم هستند بیش از هرکسی‌ باید حامی حضور زنان باشند، با تحریم مسابقات، با اعتراضات و با هر چیز دیگری…
×××
در نوجوانی، شديدا فوتبال‌دوست بودم بعد از شکستن دستم در یک تکل، فوتبال را بوسیدم و کنار گذاشتم. البته این بهانه است بزرگ که شدم دیدم به چیز دیگری علاقمندم وگرنه سرم هم می‌شکست از توپ، پا پس نمی‌کشیدم. سال‌هاست نه فوتبال‌دوستم و نه اهل تماشای بال! اما هر فوتبال‌دوستی را محترم و مستحق علایقش می‌دانم. حق هر کسی است که به بدیهی‌ترین نیازمندی‌ها و علایقش دسترسی آرام و بی‌دردسر داشته باشد. این رفتار برآمده از تفکر عصر حجری با بانوان، آتش عطش آنان را تندتر می‌کند بخصوص وقتی‌که به فلفل‌ آغشته باشند.
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x