تهوع دیجیتال!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

خب الحمیلا، دولت الکترونیک به یاری مردم آمده با تحول دیجیتال.
ساعت‌ها باید صرف ثبت‌نام در سامانه‌های متعدد و تکمیل‌ فرم‌های الکترونیکی و اسکن و آپلود خرواری مدارک بکنی اما درست در پایان این کارها باید کپی هرچه را آپلود کردی با خودت هم ببری به مراکز دولتی! وگرنه انگار که هیچ کاری نکردی!
دقیقاً شبیه لحظه‌ای که مدام حالت تهوع داری و عق میزنی تا چیزی بالا بیاید که نمی‌آید! این تهوع است تهوع دیجیتال، نه تحول دیجیتال!
×××
چند نمونه:
بیمه تامین اجتماعی: درخواست گواهی مفاصاحساب قرارداد:
تمامی فرمها و فیلدهای زیر را پر کنید و تمام مدارک خواسته شده، قرارداد، صوت وضعیت قطعی و نامه درخواست مفاصا را اسکن و آپلود کنید سپس به بیمه مراجعه کنید و کپی تمامی مدارک خواسته شده را به شعبه ارایه نمایید برای رسیدگی! آنهم نه با یک بار پیگیری حضوری که صد بار.
×××
وزارت صنعت و معدن: درخواست گواهی دیجیتال:
در سامانه درخواست تدارکات/در سامانه سفارش توکن و در سامانه سفارش گواهی ثبت‌نام کنید! تمامی فرم‌ها و فیلدهای زیر را پر کنید و تمام مدارک خواسته شده را آپلود نمایید سپس بسته به نوع گواهی، کپی هرچه را آپلود کردید به دفاتر ببرید برای دریافت گواهی! درغیراینصورت رسیدگی نمی‌شود! روش غیرحضوری هم داریم ۳۰۰ صفحه راهنما را بخوانید و فلان کنید و بسان!
×××
نهاد ریاست جمهوری: درخواست گواهی افتا: در سامانه ملی مجوزات، ثبت‌نام و فرم‌ها را پر کنید، در سامانه دولت الکترونیک ثبت‌نام کنید و در سامانه افتا هم ثبت‌نام نمایید. تمامی فرمها و فیلدهای زیر را پر کنید و تمام مدارک خواسته شده را آپلود کنید سپس بسته به نوع مجوز، کپی تمام مدارک آپلود شده را به این مرکز ارسال کنید برای بررسی آنهم روی CD! درغیراینصورت بررسی نمی‌شود!
×××
اداره مالیات: سامانه یکپارچه مالیاتی فراهم کردیم و بستری برای ثبت صورتحساب‌ها بوجود آوردیم. اما توانایی پردازش رکوردها را نداریم بهمین خاطر باید از سامانه یک شرکت معتمد استفاده کنید. برای ارزش افزوده نیز از یک سامانه دیگر. برای کارپوشه یک سامانه دیگر. درنهایت بعد از تکمیل ده‌ها فرم در چندین سامانه، کلیه کپی مدارک و صورتحساب‌ها را بیاورید برای رسیدگی مالیاتی!
×××
نکته مهم برای متقاضیان:
به درخواست‌هایی که در سامانه‌ها تکمیل نشده رسیدگی نمی‌شود و به کسانی که مدارک را نیاورند هم رسیدگی نمی‌شود! به کسانی که فقط مدارک هم بیاورند نیز رسیدگی نمی‌شود!
به عبارتی هدف: رسیدگی نکردن است و هدر دادن وقت مردم و هزینه کردن میلیاردها تومان بابت راه‌اندازی سامانه‌های موازی و فرمهای بی‌در و پیکر، رانت، دزدی و عدم شفافیت. و دست آخر بازهم به روش سنتی باید حضوری ببری و پیگیری کنی.
این بلای یک حکومت از ریشه فاسد است.
خاک بر سرتان با این تحول دیجیتال و با این دولت الکی‌ترونیک!
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x