زمان‌خور!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

چطور وقت می‌کنید فرت‌وفرت این طرف و آن‌طرف می‌روید؟
دوستی دارم که در هر جمع و سمیناری حضور دارد اما ماحصل حضورش چیزی نیست جز پوچ! لباسش شبیه نظامیان ارشد، مزین به هزاران عنوان و برچسب و نماد است ولی دریغ از یک رزم‌ تن‌به‌تن!
یا گیرایی‌اش پایین است یا چیز تازه‌ای به او عرضه نمی‌شود؛ یا سرنخ به او ارایه می‌شود و بی‌خیال رد موضوع است؛ یا فقط سرخوش است با خوش‌وبش و حرف‌های تکراری روزانه و بی‌نتیجه.
هزاران نفر را به اسم و مقام می‌شناسد ولی دریغ از فهم عمیق یکی از آنان.
×××
نه این‌که به اهمیت ارتباطات انسانی واقف نباشم یا آنقدر کار روی سرم ریخته‌ام که نمی‌توانم سر بلند کنم؛ خیر. اتفاقاً از هرطرف زمان دارم و کاملاً مدیریت شده است؛ آنقدر که هر لحظه می‌توانم سفر بروم یا کار دیگری بکنم.
×××
من از برگزاری جلسات متعدد حضوری و حتی آنلاین هم بیزارم؛ چه کاری و چه رفاقتی. چیزی که یکی دو بار دیده شد و گفته شده کافیست؛ مابقی اتلاف وقت و انرژی است.
حتی دیدار اقوام نزدیک را هم در حد اندازه نگه می‌دارم.
به‌نظرم بهترین کار این است که به خودتان بپردازید. بیاموزید و بیاموزانید؛ آدم‌ها همه چیز را در ملاقات‌هایشان نمی‌گویند ولی یک نویسنده همه‌ی افکار و آموزه‌های خودش و دیگران را خوب می‌گوید. هنوز از ظن من بهترین منبع یادگیری مطالعه‌ی عمیق کتاب است نه مطالعه‌ی سرسری آدم‌ها.
×××
برای من باارزش‌ترین چیز، زمان است و از نظرم خرج کردن تمام زمان برای پول درآوردن، یا شبکه‌سازی‌های بی‌هدف و استراتژی و ملاقات‌های بی‌فایده، احمقانه است.
البته این بدان معنی نیست که من سرم را کردم توی کتاب درنمیاورم؛ خیر. اوقات پِرت هم دارم ولی جلوی هدررفت بیشترش را گرفتم.
×××
دو سال پیش مطلبی راجع‌به یک رمز ارز بنام بیت‌تایم یا بیت زمان نوشتم اگر نخواندید از لینک زیر بخوانید.
https://lnkd.in/eZeAfsFn

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x