ضعف!

ضعف!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

در خوابگاه دانشجویی که البته یک خانه‌ی قدیمی بود و اجاره کرده بودیم، یک روز دو هم‌خوابگاهی‌ام بعد از دعوای لفظی بر سر موضوعی، با هم گلاویز شدند؛ اولی فقط فحش و بد و بیراه می‌گفت و داد می‌زد و دومی هرچه سعی کرد دعوای جدی نکنند موفق نشد. درنهایت دو مشت به شقیقه‌اش زد و گیج شد و روی زمین افتاد، زد و خورد اوج گرفت اما مشخصا زور اولی به دومی نمی‌رسید در حالی‌که اولی زیر کتک و زیر هیکل درشت دومی، دست از فحش و تقلا برنمی‌داشت، یک آن، تنها چراغ نفتی روی زمین افتاد و بلافاصله موکت و پتوها آتش گرفت. اما سطحی، چون فورا توسط دومی که دست از دعوا کشیده بود، خاموش شد.
×××
شب که همگی حضور داشتیم از چندوچون ماجرا مطلع شدیم؛ اما چندین روز که از آن حادثه گذشت، اولی مرا به کنار کشید و قضیه‌ی دعوای آن روز را بار دیگر بازگو کرد و گفت وقتی زیر مشت و لگد بودم کشان کشان و عمدا چراغ نفتی را وسط دعوای آن روز با زحمت و نوک انگشت پا، به زمین انداختم، چون وقتی زورم به او نمی‌رسید خواستم حواسش را پرت کنم، علاوه بر آن خواستم اساسی آتشی به راه بیفتد و شما بعدا دعواش کنید که چرا دعوا کرده و چرا اتاق را آتش زده، تا از خوابگاه بیرونش کنید ولی حیف زود خاموشش کرد!
احساس بدی داشت اما می‌گفت ناچار بودم!
××××
کاری که او کرد مصداق تفکر این حکومت است، ضعف، ضعف و ضعف…
حمله‌ی به #کردستان_عراق، کشته‌سازی در اعتراضات، آتش سوزی زندان #اوین، قتل‌عام مردم #زاهدان، حمله‌ی اخیر #حوثی‌ها به یکی از بنادر، تهدید به بمب‌گذاری کنسرت #داریوش، حمله به #شاهچراغ، ریزش مجدد #متروپل و بسیاری از جنایاتی که درست سر بزنگاه مرتکب می‌شوند چیزی نیست جز ضعف و پرت کردن حواس‌ها. که دیگر بر کسی پوشیده نیست. شبیه آنچه قبلاً انجام می‌داد.
×××
پیش‌تر هم گفتم اگر در این اعتراضات، خون از دماغ کسی بیاید، مستقیم و غیرمستقیم مقصر اول و آخرش، این حکومت است، چون حق قانونی اعتراض مردم را به رسمیت نشناخت، چون بجای پاسخ، سرکوب کرد؛ چون با دروغ، تهدید و لاپوشانی سعی در کتمان حقیقت می‌کند، چون شیوه‌ی حکمرانی‌اش مبتنی بر زور و ترور و توحش است؛ دقيقا شبیه کاری که حسن صباح می‌کرد!
×××
نه فقط مردم ایران بلکه یک جهان برای دیدن روی آرامش، باید از شر این حکومت ترور خلاصی یابد.
با دستی که رو شده، بر زدن ورق به هرشکلی، بی‌فایده است!
#مهسا_امینی
www.Soroushane.ir

عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x