پلنگ صورتی!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارتون خیالی خارجی پلنگ صورتی، واقعیتی در ایران است. خانم‌های پلنگ با آرایش صورتی و پیرایش جنگلی و لایف‌استایل‌های عاریتی غرق‌شده در زیبا فریبی برای به رخ کشیدن سگ پاکوتاهشان، نطفه‌ی دُم‌کوتاه همسرشان و سورپرایزهای دم به دقیقه‌‌ای کوتاه‌مدتشان، در برخی شبکه‌های اجتماعی حسابی گردوخاکی راه انداخته بودند.
آنان که در بیو پروفایلشان تابع قوانین جمهوری اسلامی‌ بودند، برای این‌که صفحاتشان بسته نشود. آنان که از پشم برداری بیکینی فلان اپلاسیون‌کار تا پشمک حاج‌عبدالله را تبلیغ می‌کردند و از لحظه‌به‌لحظه‌ی زندگی خصوصی‌شان پرده برمی‌داشتند و دم‌به‌دم در حال گشت‌وگذار و سفرند تا فالوور بیشتری جذب و بالطبع تبلیغ بیشتری بگیرند.
این پلنگ‌های صورتی، کارتونی‌اند. شبیه زندگی مجازی‌شان؛ و از حربه‌ی جذابیت و تغییرات مکرر مبلمان و تزئینات داخلی و ظاهری، خوب استفاده کردند و تا توانستند سوار بر اینترنت شدند.
×××
آنانی که با صفت بلاگر و اینفلوئنسر، تأثیر می‌گذاشتند روی روزمرگی‌ها و نداری‌های مخاطبینشان. ولی مدتی است به لطف همان تابع مطبوعشان، شبکه‌ی اجتماعی‌شان فیلتر شده اما همچنان هنوز در بیو پروفایلشان تابع قوانین جمهوری اسلامی‌اند. خون و جنایت و رنج مخاطبانشان را دیدند و خاموش‌اند، اما باز زور می‌زنند که بر مدار حضور باقی بمانند با این‌که نه خبری از تبلیغ هست و نه از تغییرات مکرر و نه از شگفتانه‌های همسرشان.
×××
سقوط سنگین مالی که امروزه تجربه می‌کنند قابل‌چشم‌پوشی نیست ولی اینان که کارشان تبلیغ است و زندگی‌شان تبلیغاتی، علیرغم تحمل این شرایط و دیدن زخم‌ها و رنج‌ها، می‌ترسند حرفی بزنند. اما بدتر این است که برخی‌شان به کاهدان زدند و جبران درآمد را به شیوه‌ی دیگر حل‌وفصل کردند و آن شیوه، حمایت از کسی است که دستور داده شبکه‌اش فیلتر شود، یعنی باز هم تبلیغات و این بار تبلیغ نظام! یعنی پول می‌گیرند که گناه ظالمان را بشورند، واقعاً اینان نه تابع قوانین جمهوری اسلامی‌، که خود جمهوری اسلامی‌اند، نه بخاطر ترس از بسته شدن صفحاتشان که بخاطر پول!
×××
ترویج شادی و زندگی خوب و به‌روز، چیز بدی نبوده و نیست اما نه در قاب فرصت‌طلبی. آن هم زمانی که دختری برای چند تار مو کشته می‌شود اما خودشان عریان در صحنه حاضر می‌شوند تا اعتراض مردم را محکوم یا به بیراهه ببرند. این اینفلوئنسرهای صورتی، هرگز تأثیرگذاران خوبی نبوده و نیستند فقط خودشان وقتی بوی پول بشنوند، متأثر می‌شوند!
باید به آنان گوشزد کرد که یا ساکت باشید یا خلاف واقع حرف نزنید که مردم فراموش نمی‌کنند…
×××
از کسی باید تأثیر پذیرفت که از درد مردم تأثیر می‌پذیرد!

www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x