ازدواج!

ازدواج!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

ازدواج، پیوند عضو است!

#کاریکلماتور #واژه_گردان

پانوشت:
مهم نیست از سر عشق، ازدواجِ سنتی می‌کنی یا ازدواج سفید؛ مهم نیست از سر نیاز و یا عطف به اراده‌ی معطوف به حیات شوپنهاور میل به تولید نسل و توازن ژن در خلق محصول مشترک داری یا بخاطر گرایشات جنسی میل به جنس موافق؛ درهرصورت ازدواج، حاصل پیوند دو عضو است برای رفع نقص عضوی که از کار افتاده یا خوب کار نمی‌کند. آن عضو، عضو تنهایی است! ازدواج، برای غلبه بر رنج تنهایی است. ازدواج، دیالیز کردن است برای تزریق خون تازه به رگ‌ها. ازدواج، یگانه‌ رسم با هم بودن است برای در هم رفتن. برای یکی شدن. برای دیدن تکرار یکی دیگر در آینه‌ی وجود خودت.
×××
شک نکن هرچقدر خودت را علامه‌ی دهر بدانی، تمام و کمال باشی و از خودت راضی، یا کمر به همت ببندی و تنهایی‌ات را با سرگرمی بیشتر پر کنی باز یک جایی از ذهنت خالی است از تنهایی! حتی اگر خود را دریایی ژرف ببینی، باز هم دوست داری یک نفر پیدا شود و نقش ساحل را بازی کند یا در بدترین حالت سنگی بردارد و بسویت پرت کند تا سطح آرام آب را مواج و زیباتر کند. یا اگر رودی بزرگ هستی خواهان سنگ‌های بستر رودی تا صدای آب رودخانه شنیده شود. ما آدم‌ها تا به مکاشفه‌ی درون همدیگر نرویم از انبوه تنهایی‌هایمان کاسته نمی‌شود.
×××
باهم بودن‌ در ازدواج با تمام باهم بودن‌ها متفاوت است شاید از این جهت است که مادرزاد عریان می‌شوی و در آغوش عریان و مادرزاد دیگری رها می‌شوی. آدم‌ها از دیدن مکرر خویش در آینه‌ی ذهنشان زود کلافه می‌شوند. زود آزرده می‌شوند. زود دلسرد می شوند. اگرچه گاهی، بدنت، این عضو پیوند زده شده را پس می‌زند یا ممکن است از پس زدگی این عضو بهراسی. اما وقتی با یکی هستی یعنی این پیوند کار کرده ولو به مدت اندک! حتی آنان که می‌گویند ازدواج بزرگترین اشتباه‌ زندگی‌شان بوده به این معتقدند که زندگی چیزی نیست جز مجموعه‌ای از اشتباهات!
www.Soroushane.ir

عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x