الإيران العربیه!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

دهه‌ی هفتاد بود که برادرزاده‌ام بدنیا آمد، اسمش را گذاشتند “داریوش”. البته با هزار بار مکافات از ثبت‌احوال، شناسنامه گرفتند. ثبت‌احوال با اسما ایرانی اصیل مشکل داشت. خواهرم خودش را کشت تا اسم “سادات” را به “سارا” تغییر دهد. ثبت‌احوال می‌گفت، اسما متبرکه را چرا می‌خواهید به اسما بیگانه! تغییر دهید!؟ بارها استشهاد محل برد تا به آنان بفهماند که همه “سارا” صدایش می‌زنند نه “سادات”.
سوپرمارکت سر خیابان، اسمش “فروشگاه داریوش” بود. مجبورش کردند تغیبرش دهد. ابتدا مقاومت کرد چند روز پلمپش کردند و ناگزیر به تغییر نام شد، تن به اسم عربی نداد ولی شد فروشگاه آشنا.
ظاهرا نه فقط داریوش بزرگ بلکه داریوش خواننده هم، خاری بود در چشمشان.
×××
عربی‌سازی تمام هدف این نظام بود. عزاداری عربی، دین عربی، مقابله با نام‌های فارسی، ترویج تکراری اسمای عربی[ آن‌چنان که همگی علی، محمد، حسن و حسین و فاطمه و زهرا شدند؛] چاپ چندصدمیلیونی کتاب‌های عربی مفاتیح‌الجنان، نهج‌البلاغه، زیارت عاشورا و.. با بودجه‌ و یارانه‌ی کاغذ مفت و مجانی، مداحی عربی، خلق امام‌زاده‌های کذایی عربی، زیارت‌نامه‌ها و دعاهای عربی، دروس عربی و هرچه بویی از زبان و آیین عرب داشت را خواستند به خورد مردم دهند. البته اگر واقعا عرب‌دوست بودند باید خوزستان بهشت می‌شد اما این عربی‌سازی، هدفی نبود جز از بین بردن حافظه‌ی تاریخی مردم. جز فریب و جز به هزارسال عقب بردن مردم.
×××
در حوزه‌ی ادبیات، نویسندگان عرب‌اندیش را بالا بردند و در شعر، حافظ را به اندازه‌ی کتاب مقدس به‌سقف چسباند. در نام‌گذاری خیابان‌ها نیز هرجایی که می‌روی اسمی از فلان عرب یا فلان شخص منطبق با اندیشه‌های عربی [عرب آخوندی] دیده می‌شود…
در حوزه‌ی گردشگری، ميلياردها دلار خرج حرم امامان عرب کردند و اماکن‌ باستانی و تاریخی و طبیعی را به نابودی سپردند. گردشگران را به زوار تغییر دادند و با نمادهای عربی از پرچم گرفته تا مکاتبات سازمانی، خبرگزاری‌های عربی، خطابه‌های مملو از الفاظ عربی، مراودات با کشورهای عرب همسو، مراسمات بزرگداشت فلان کس و بسان کس عرب، کاری کردند که ایران پارسی مبدل به الإيران العربیه! شود.
این چیزی نیست جز ایران‌ستیزی!
تمام چهره‌‌ای که از ایران به جهان نشان داده شده یک کشور عربی است. یک کشور عربی عقب‌افتاده.
آخوندهای عرب‌مسلک، در نابودی ایران و مردم ایران خیلی تلاش کردند.
با این‌حال ورق به‌گونه‌ای دیگر برگشت. آنان یادشان رفت وقتی خیلی زور بزنی هر چیزی بیرون می‌آید حتی بواسیرشان [هِموروئیدشان].
#مهسا_امینی
www.Soroushane.ir

5 1 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عباس
عباس
1 ماه قبل

واقعا سپاس از شما عزیز نازنین؛ با نوشته های شما، آتشی از دل من که سالهاست فروکش کرده بود دوباره فوران کرد و عشق به خواندن نوشته های زیبا و شعف از رضایت مندی پس از آن، مرا لبریز از خواستن و ادامه دادن به خواندن کرد. برقرار مانی و پویا، تنور دلتون گرم، بدرود تا بعد

error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
2
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x