ایران غربی!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایران یعنی آریائی‌ها و آریائی‌ها یعنی ائتلافی از مادها و پارس‌ها و پارت‌ها و اقوام شمالی.
در طول تاریخ، سرزمین‌های زیادی را از دست دادیم. بخش عظیمی از فتوحات ایرانیان جزو سرزمین‌های مادری نبود و از دست رفت. اما در تمام اعصار، کردستان، سرزمین آریایی است و هرگز از ایران جدا نبوده و نیست؛
×××
منطقه‌ی ایران غربی کردنشین [ از جمله کردستان ایران، کردستان عراق، کردستان ترکيه و کردستان سوریه] همگی تا سال ۱۵۱۴ میلادی یکی از استان‌های ایران بود. در جنگ چالدران که بین صفویان و عثمانیان در همان سال رخ داد، بر اثر شکست شاه صفوی، نیمی از ایران غربی بجز کردستان امروزی از ایران جدا و نصیب امپراتوری عثمانی شد و پس از آن با ترفند انگلیس و فروپاشی عثمانی، کردها بین عراق و سوریه و ترکیه تقسیم شدند. آخوندهای صفوی با شیعه‌گری و دشمنی علیه عثمانیان سنی، موجبات جدایی ایران غربی را رقم زدند.
این یعنی کردستان عراق، کردستان ترکیه و کردستان سوریه که بدست حماقت، اهمال و ضعف آخوندهای صفوی در جنگ چالدران از ایران جدا شد، جزو اصلی و همیشگی ایران بودند.
نه فقط کردستان بزرگ، که تبریز نیز داشت توسط سپاه عثمانی تصرف می‌شد که البته ظاهرا به‌دلیل کمبود آذوقه، از تصرف آن منصرف شدند. اگر عثمانی‌ها کم نمی‌آوردند اکنون تبریز و کردستان امروزی را هم نداشتیم.
×××
آخوندهای تاجدار صفوی که خود را مرشد معصوم شیعه می‌دانستند پس از این شکست سنگین، اعتبار عقيدتی و مشروعیت خود را از هم دست دادند و پایگاه‌های اجتماعی را در غرب کشور نیز باختند و این باخت و عدم مشروعیت و نفرت از آخوندها هنوز در غرب بیشتر از نقاط دیگر ایران به چشم می‌آید.
اگر بخواهیم ملی‌گرایانه و آریایی‌گرا به آینده نگاهی بیندازیم، تجزیه‌ی ایران از جمهوری اسلامی بسیار قریب‌الوقوع است اما شاید خیلی طول نکشد که تمام کردستان بزرگ یا ایران غربی [در ترکیه، عراق و سوریه] به ایران بازگردد و البته سرزمین‌های شرقی و مادری بیشتر. نه با نفوذ شیعه‌گری که با وجود چندصد قرن اشتراک فرهنگی، قومی، نژادی و سرزمینی.
مرز غرب و کردنشین ایران تا اواسط سوریه است! هم ایران بدون کردستان ناقص است و هم کردستان بدون ایران.
تجزیه‌طلب، فقط آخوندها هستند چه آخوندهای صفوی و چه آخوندهای جمهوری اسلامی که مدام درحال کاشتن تخم نفاق‌اند، زیرا حاکمیت‌شان بر پایه‌ی ایدئولوژی است و خطرناک‌ترین حکومت، دیکتاتوری دینی است!
#مهسا_امینی#بهاالدین_ویسی
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x