بازخورد سکوت!

بازخورد سکوت!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دیدید اگر سکوت کنید، مهسای بعدی از شماست! این بار در #اردبیل زیبا.
×××
دوستم گفت، نیروهای امنیتی به مدرسه‌ی دخترش هجوم بردند و دانش‌آموزان را تهدید کردند که اگر عکس امام را پاره کنید یا شعاری بنویسید پرونده‌‌ی تحصیلی‌تان را می‌زنیم زیر بغلتان.
گفت، من هم از ترس به دخترم گفتم دست از پا خطا نکند!
گفتم، به پیر به پیغمبر خبری نیست از تهدید و تشر نترسید؛ هرچه در مدرسه گفتند اگر در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت نکنی، انضباط صفر می‌گیری، شرکت نکردم؛ صفر هم نگرفتم. گفتند اگر عضو بسیج نباشی، ارگان‌های دولتی گزینش نمی‌شوی، عضو نشدم و خوشحالم که در آنجاها گزینش نشدم؛ در هیئت تحریریه‌ی دانشگاه، گفتند که اگر آنچه ما می‌گوییم ننویسی پرونده‌ات را می‌زنیم زیر بغلت؛ ننوشتم و پرونده‌ام را نتوانستند بزنند زیر بغلم. گفتند اگر شناسنامه‌ات مهر انتخابات نداشته باشد جایی استخدام نمی‌شوی، رأی ندادم و استخدام هم شدم.
در ثانی اگر می‌ترسی؛ مگر از مدارس این‌ها چه چیزی می‌شود آموخت!؟ من که هرچه هستم و هرچه آموختم از بیرون مدرسه و دانشگاه بود. نرفتن به چنین محیط وحشت‌آور و دستوری با دروس اجباری و مطالب تحمیلی، بهتر از رفتن است. با نرفتن به مدرسه و دانشگاه، دانش‌آموزان و دانشجویان ما چیزی از دست نمی‌دهند؛ اما اگر بروند یا مغزشان یا جانشان را از دست خواهند داد، لااقل در این برهه!
www.Soroushane.ir

عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x