بشقاب پرنده!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

داشتم برمی‌گشتم سمت منزل؛ هوا تاریک شده بود.
در بلندی ارتفاعات تپه‌های ماهور به سمت منزل که در امتداد سراب قنبر کرمانشاه بود چند شی‌ء ناشناس نورانی را دیدم که با سرعت زیادی در حال عبور بودند.
قند هیجان در دلم آب شد. من نظاره‌گر چندین بشقاب‌پرنده بودم. با خوشحالی آن‌ها را دنبال کردم و خواستم فریاد بزنم بشقاب‌پرنده! بشقاب‌پرنده!
که دیدم توهم است.
نور نورافکن‌های ارتش در بالای تپه‌ها در حال خودنمایی بودند و من توهم زدم!
توهم دیدن اشیای ناشناخته.
×××
بشقاب‌پرنده رویای کودکی من بود. از زمانی که کتاب‌های علمی تخیلی (تخمی تخیلی) را می‌خواندم. تا وقتی‌که غرق اسرار جهان بودم. از روزی که آسمان شب را زیر چتر سوراخ کانون پرورش فکری کودکان می‌دیدم تا بعدها که آسمان شبِ بدون چتر را رصد می‌کردم.
اما فکرش را نمی‌کردم اخیراً کنگره‌ی آمریکا از گزارش چند خلبان نیروی هوایی در این خصوص رونمایی کند!
هرچه هست این نیز از آن دست اتفاقات ساختگی است نظیر مثلث برمودا و یوفوها و.. که همه و همه بازی رسانه‌هاست.
×××
اینکه ما در این جهان تنها نیستیم ناممکن نیست. اما این “ما” لزوماً به معنی انسان‌های دیگر یا موجودات هوشمند فرازمینی نیست بلکه جنس حیات به اشکال مختلف در کل هستی وجود دارد. زیرا زمین ما یک تصادف از شکل‌گیری حیات است و این تصادف در هرجایی ممکن است اتفاق افتاده باشد. همین‌الان ممکن است در دوردست‌ترین جای جهان، زمینی در حال شکل‌گیری باشد و یا زمین دیگر شکل‌گرفته شده‌ای بعد از میلیون‌ها سال در حال نابودی!
اما خیال فرامینی‌های هوشمندتر از ما که سرشان را کردند توی کون آدمیزاد(!) قصه دیگری است…
×××
و البته موضوع بشقاب‌پرنده. دقیقاً شبیه هزاران توهم و خیال و داستان‌های اساطیری و یا مذهبی بدون هیچ سند و مدرکی در جریان است. اینکه هدف کنگره آمریکا از علنی کردن چنین گزارشی چه بوده معلوم نیست اما بی‌ارتباط به مقابله با روسیه و چین هم نیست.
توهمات علمی به‌اندازه توهمات مذهبی خوراک مردم است! داستان‌های مذهبی به‌اندازه داستان‌های علمی تخیلی‌اند! تا چیزی که با سند و اثر بجای مانده واقعی، طرح نشود توهم است.
ما آدمها عجیب تمایل داریم یک نیروی برتر از انسان را خلق کنیم چه در فرم مذهبی و چه در فرم علمی.
چیزی که در هردو مشترک است تخیل است و نه وجود واقعی آن نیروی برتر!
×××
مهم نیست دین، خدا را موجود فرازمینی می‌خواند یا یک داستان علمی تخیلی یک موجود فرازمینی را خلق می‌کند هرچه هست به یک اندازه فاقد عقلانیت، فاقد سند و فاقد اثر بجامانده است.
من خیلی وقت است که دنبال بشقاب‌پرنده نیستم اما خیلی دنبال اینم که چرا هر بار این موضوع به اشکال مختلف مطرح می‌شود؟ 
این مرا یاد ظهور ادیان جدید می‌اندازد! ادیانی که تازه به دست فراموشی میروند ادیان و آیین‌های جدید و متوهم دیگری سر از خاک برمی‌آورند… درست شبیه یک امام‌زاده‌ی ساختگی!
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x