بوقلمون!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

انتخابات پیش‌‌ و روی ترکیه، جدال بین حکومت لیبرال سکولار و حکومت مذهبی است. دقیقاً شبیه انتخابی که ما در پیش داریم فقط با این تفاوت که آنان پای صندوق رأی می‌روند و ما پای تابوت مرگ!
ولی ماحصل یکی است؛
مردم ترکیه اگر به دیکتاتوری اردوغان پایان ندهند چندی بعد باید همگی حجاب اجباری هم به سر کنند.
این مردک اسلام‌گرای ظاهری یا اقتدارگرای فرو رفته در پوشش مذهبی، یک آخوند است در کت و شلوار. او نیز چون آخوندها خوب بلدست همه چیز را به نفع اسلام سیاسی تغییر کاربری دهد.
تبدیل دوباره‌ی ایاصفویه به مسجد یکی از اندک اقدامات اوست به قصد اسلام‌گرایی و زنده کردن امپراتوری عثمانی؛ و این چیزی نیست جز امام‌زاده‌سازی و تبدیل مکان گردشگری به زیارتی.
×××
همان توهمی که آخوندها برای امپراتوری مذهبی در سر دارند، اردوغان هم در سر دارد…
توهم ادعای رهبری جهان اسلام، نابودگر اندک اعتقادات‌ و باورهای دینی مردم است که آنان از فهمش عاجزند. ولی بازهم مصرانه زور می‌زنند تا ناکارآمدی‌شان را به شکل دیگری پنهان کنند.
اردوغان برای فرار از مشکلات اقتصادی، قدرت‌نمایی داخلی و خارجی و حذف ارزش‌های خلق شده‌ توسط آتاتورک، روی زنده کردن عثمانی بدجوری قفلی زده. درست شبیه آخوندها که زیر خرواری از مشکلات اقتصادی زاییده‌اند اما کردند توی حجاب اجباری و بیرون هم نمی‌کشند!
×××
همه‌ی این روزها یک روزی تمام می‌شوند ولی افسوس که جان‌های بی‌شماری قربانی این تفکرات غلط می‌شود و زندگی‌های بسیاری با سختی هرچه تمام‌تر می‌گذرد.
ترکیه‌، بوقلمون نیست ولی با اردوغان هست حتی اگر نامش را تغییر داده باشد!
#مهسا_امینی #مهدی_زارع_اشکذری
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x