تیربرق!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

لابلای این اتفاقات اخیر و فارغ از موضع‌گیری‌های متفاوت با هر گرایش فکری و هر هدفی، یک قشر خاصی هست که خیلی زیرپوستی، نرم‌تنانه و البته حرفه‌ای سعی دارند سمت و سوی انقلاب مردم را در مفاهیم سیاسی و جامعه‌‌شناسی و… تجزیه و تحلیل کنند و بطور خاص روی آیتمی انگشت می‌گذارند و خواست اساسی مردم را به شکل نادرستی مطرح می‌کنند‌. اینان در نگاه نخست آدم‌های باز، آگاه، اهل مطالعه و روشنفکر به نظر می‌رسند. در کلامشان بجای حمایت از مردم، خیلی علمی دارند آسیب‌شناسی می‌کنند و گاه خشونت نیروی سرکوب را تقبیح می‌کنند و گاه انقلاب مردم را. اما بعد از ختم کلامشان، این مردمند که محکومند نه حکومت!
×××
اینان انگار بازتابی از اندیشه‌های آزادی‌خواهانه‌ی مردم هستند ولی وقتی کمی دقت کنیم زیر پوست هدفشان، خیزش انقلابی مردم را به تمسخر می‌گیرند.
این آگاهان ناآگاه، بدتر از کسانی‌اند که خیلی رک و پوست کنده با اعتراضات مردم مخالفت می‌کنند.
این افراد، موافقان نظام و مخالفان مخملی اعتراضات مردمند. در اندیشه‌های بظاهر روشنفکرانه‌ی آنان، خبری از رهایی نیست. فریب القاب و عقبه و کلمات پرطمطراق‌شان را نخورید. کسی که نمی‌فهمد ظالم کیست، هیچ حرفی از او برحق نیست.
مظلومی که زیر دست و پا جان می‌دهد، ممکن است حامیانش، هرگونه اعتراضی را به هر شیوه‌ای در دفاع یا در انتشار صدایش انجام دهند. بنابراین مشکل نه مظلوم است و نه حامیانش و نه شیوه‌ی اعتراض؛ بلکه مشکل دقیقا ظالم است و ظلم و حامیانش؛ که این‌ها بدان نمی‌پردازند.
×××
برخی ممکن است آنان را روشنفکر بنامند؛ تیربرق هم روشنفکر است که همیشه یک لامپ در کله‌ی خود دارد!
مردم، تغییر می‌خواهند، تغییر. ازاین واضح‌‌تر چیزی نیست.
تیربرق، لطفا دنبال بیرون کشیدن مو از ماست مردم نباش!
#مهسا_امینی
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x