دُم!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

البته که #عمامه_پرانی هنجارشکنی است و عطف به رعایت حقوق شهروندی، کار درستی نیست؛ ولی زمانی این حرف درست است که این حقوق برای همه لحاظ شود. این حرکت، یک پرفورمنس اعتراضی است؛ که در قیاس با بیرون بودن چندتار مو، بازداشت، برخورد فیزیکی و در نهایت کشتن یک دختر بی‌گناه و کشتارهای این چند وقته بدستور همین عمامه‌پوشان، هیچ است.
مسبب بدبختی ما چار تار مو و یا افتاده یک عمامه‌ی لول شده نیست؛ مقصر، کله‌های پنهان شده در زیر عمامه است. ولی شاید با برافتادن این عمامه‌ها کمی بفهمند عرصه تنگ کردن بر مردم یعنی چه.
×××
عمامه به سرها، لباس خود را لباس پیامبر می‌دانند و اعتقاداتشان را اعتقاد دینی. پس کسی که از سيره‌ی پیغمبر است و دیندار واقعی است باید سمت مردم باشد. اگر نه سمت خداست و نه سمت مردم، پس سمت نظام است و باید نگران چنین برخوردی باشد… زیرا تمام بدبختی مردم از سر همین عبا و قبای ریاست!
لطفا ژست آزادی حقوق شهروندی را نگیرید که بخاطر بیرون بودن اندکی از موهای دختری غریب و مهمان، او را به قتل رساندید و دم از حقوق شهروندی نزدید!
این برخورد، یک هزارم آنچه که بر سر جان و مال مردم آوردید نیست. مردم خوب می‌دانند عمامه، دُمِ آخوندهاست با این تفاوت که دور کله‌اشان پیچیده شده!
#مهسا_امینی
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x