دینِ لینک!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر جزو پیامبران کتابدار نباشم حتماً جزو پیامبران بی‌کتاب هستم که مدام دیگران را دعوت به چیزی می‌کنند! گمراهان زیادی را دعوت کردم تا به دینِ لینک بپیوندند برای اتصال!
آنقدر که من تبلیغ لینکدین را کرده‌ام به‌نظرم کسی نکرده؛ به دوست و قوم و خویش و برادر و خواهر و همکارانم بسیار تاکید می‌کنم که در این شبکه باشند.
اما کمتر از ۱۰ درصدشان حضور دارند و از آنانی که هستند کمتر از ۱ درصدشان فعالیت می‌کنند.
×××
این شبکه اگرچه اساسش کاریابی است و بر تبادل تخصص و شغل می‌چرخد اما چون شبیه اینستاگرام هر ننه‌قمری توی آن نیست و از آنجایی که مالک اکثر اکانت‌ها تحصیل‌کرده‌ هستند یا لااقل چارتا کتاب خوانده‌اند ازاین‌رو بهترین جا برای طرح مسائل و دیدن واکنش افراد و خوانش افکار ذهن آنان است که هم کمک به یادگیری می‌کند هم کمک به آموختن.
×××
حتی اگر هر روز دغدغه‌های فکری‌ات را بگذاری، جدای این‌که به کسی کمک کرده باشی یا نه، قبل از همه به خودت کمک می‌کنی.
البته تا نخوانی و نیندیشی و ننویسی و نشرش ندهی هرحضوری لطف چندانی ندارد.
بااین‌حال خیلی‌ها به این درگاه برای رسیدن به پروژه یا پول بیشتر یا شغل بهتر نگاه می‌کنند اما این تمام ماجرا نیست هرچند به ‌شخصه ظرف این چندسال حتی یک مورد پیشنهاد کاری یا پروژه‌ی بدردبخور از این درگاه نداشتم. شاید چون قصدم این نیست. هدف از حضورم در اینجا بازگشودن قفس ذهنم است و هدفم از حضور دیگران هم همین است…
×××
فقط من به این نقطه نرسیدم که می‌شود شبکه‌سازی مجازی را به حلقه‌های واقعی مبدل کرد. این یعنی از دوستان مجازی دعوت کنم یا به دعوتشان پاسخ مثبت دهم برای ملاقات حضوری. که شوربختانه هر دو را انجام نمی‌دهم.
چرا؟
شاید چون واقعاً زمان چندانی ندارم. باور کنید تنها زمان خالی‌ام به اندازه‌ی حداکثر یک ساعت حضور مجازی است.
شاید هنوز هم غارنشینی را برای ریاضت بیشتر، طلب می‌کنم.
شاید مرا به صلیب بکشند!
شاید باور دارم افکار مردم را از پشت نوشته‌ها و نظراتشان که مثبوت و مکتوب است بهتر می‌شود فهمید تا این‌که رودرو چیزی را روی هوا بگویند.
شاید هم چُس‌کنم را زدم به پریز.
نمی‌دانم ولی دوست دارم همه‌ی دوستان ناآشنایی که فقط از روی عکس و نام و نوشته‌هایشان می‌شناسم را ببینم. اما کی؟ معلوم نیست.
×××
بهرحال خوب است که همگی باشید و به هم آگاهی بیشتری برسانیم حتی مجازی؛ زیرا چنین بسترهایی برای هم‌اندیشی، بسیار کم است!
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x