نامیختگی!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

در فرمانروایی‌ دینی، حاکمان آن از جمله‌ جانورانی‌اند که از شاخه‌ی طنابداران هستند و زیرشاخه‌ی مهره‌داران.
طنابدارند چون هرکسی که خلاف ایدئولوژی‌شان باشد سرش روی طناب می‌رود.
مهره‌دارند چون هر مهره‌ای را در هرزمانی که بخواهند رو می‌کنند و بعد از آن که خرشان از پل گذشت می‌سوزانند.
×××
حاکمیت‌های دینی بخصوص از نوع عقب‌مانده‌ از روزگار، عجیب درگیر پستانداران هستند؛ اگر این را از آنان بگیری سراسر حضورشان از معنا می‌افتد. زیرا حجم کثیری از نفس‌های اماره و لوامه‌ی آنان در برابر با پستانداران از نفس می‌افتد.
آنان آنقدر جنسیت‌زده هستند که برق موی زن تمام دینشان را از بین می‌بَرد. از همین روست که خانه‌نشینی زنان، تحصیل نکردنشان و یا در حجاب و لفافه بردنشان، تمام پایه‌ی افکار مذهبی‌شان است.
×××
حتی اگر تولیدمثل در چنگ چنین حاکمیت‌هایی باشد قطعاً سراغ تولیدمثل بدون لقاح یا (تولیدمثل غیرجنسی) هم خواهند رفت. که البته چنین چیزی همکنون در طبیعت و در علم گیاه‌شناسی هست که آن را اپومیکسی یا نامیختگی می‌نامند؛ و یا اگر کمی به فناوری هم مجهز شوند آروغ ناشتا هم می‌زنند و حتی سراغ لقاح مصنوعی و آزمایشگاهی هم خواهند رفت.
×××
خلاصه اینان هرکاری می‌کنند که زن و مرد یکجا ننشینند. یکجا نباشند. درهم نباشد و باهم نباشند؛ و یا آنقدر عرصه را تنگ و زندگی را بر آنان سخت می‌کنند که حتی اگر تصادفی دو جنس نر و ماده در جایی بودند قادر به تولید نسل نشوند. با این وصف در بزنگاه حساس، مدام توی بوق و کرنا می‌کنند که باید تولیدمثل کرد برای افزایش جمعیت!
×××
هیچ‌کس نپرسید که اگر زن و مرد با هم از بهشت رانده شدند جریان ضعیف‌انگاری زن چیست‌؟‌ یا اگر باهم به تکامل رسیدند، چرا زنان از گردونه‌ی مردان به حاشیه‌ی رانده شدند!؟ آیا بلوغی در مرد بود که در زن نیست؟ قطعاً نه.
×××
زن‌ستیزی داستانی دیرینه دارد. چون زن، دین‌سوز است! و نویسندگان دین کسی نیست جز مردان. ازاین رو بسیار پیش آمده که زن را شیطان نامیده‌اند. زن، اگر شیطان باشد بهترین و فهیم‌ترین شیطان است چون زیباست. چون دل‌آراست و همین‌ها، بزرگترین و مهمترین چالش برای نرینگی ایدئولوژی‌پرستان است.
بله زن، شیطانی است که پایه‌های خرافه و حماقت را بهتر از هر فرشته و هر انسان مذکری فرو می‌ریزد. زن، خیلی خوب لکه‌ی ننگ عقاید کهنه را می‌شورد!
×××
زن، بهترین ضدعفونی کننده برای میکروب تحجّر است.
بخاطر همین است که از دیدگاه آنان، زن یا نباید کلاً باشد و یا اگر هست باید در بطری سربسته پنهان بماند وگرنه اماره‌ و لوامه و عمامه‌ی این جانوران طنابدار و مهره‌دار بطور Non-Stop به تنگی ‌نفس می‌افتد.
دیکتاتورهای دینی چون خودشان دقیقاً نباتی فکر می‌کنند سبک زندگی مردم را هم به شکل نباتی یا گیاهی می‌خواهند!
دیکتاتورها از هرگونه آمیختگی وحشت دارند؛ بخاطر همین بدنبال نامیختگی‌اند!
 #مهسا_امینی #ویدا_موحد
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x