نقطه‌ی شُوم!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گاهی آدم می‌خواهد شرایط را تغییر دهد که به بهبودی برسد و گاهی می‌خواهد شرایط را تغییر ‌دهد که از اینی که هست بدتر نشود؛ یعنی تغییر برای بهبود؛ و تغییر برای پیشگیری از وخامت بیشتر. بعبارتی شرایط چه به قصد فراز تغییر کند و چه به قصد جلوگیری از فرود، درهرصورت نمایانگر این است که نقطه‌ای که در آنیم نقطه‌ی خوبی نیست و ماندن در آن نقطه، حماقت است و این تغییر الزامی است.
×××
چه این‌که مردم به قصد رسیدن به دنیای بهتر تلاش کنند و چه به قصد گذر از این نظام، در هرصورت فهمیده‌اند نقطه‌ای که در آنند نقطه‌ی خوبی نیست و باید به این قصدشان ادامه دهند. زیرا ماندن و سوختن به پای این نقطه‌ی شُوم، وخامت بیشتری بدنبال خواهد داشت و گذر از آن، اگر منجر به بهبود نشود [که البته بعید است!] حتماً از وخامت بیشتر جلوگیری خواهد کرد.
یادمان نرود که ارزش‌ها دو مفهوم دارند. خلق ارزش مثبت [بهبود وضعیت] و جلوگیری از خلق ارزش منفی. پیشگیری از خلق ارزش منفی هم به نوعی خلق ارزش مثبت است! شک نکنید که تلاش مردم در راستای خلق هر دو نوع ارزش است و نیل به یکی از این نوع ارزش، قطعاً منجر به بهبودی می‌شود.
×××
آثار خشونت از بدن برود از ذهن آدم نمی‌رود که نمی‌رود. این زخم‌ها هر روز تازه‌تر از دیروز است و این یعنی باید مصمم‌تر شد برای رهایی از نقطه‌ی بدی که در آنیم… نقطه‌ که نباشد، دایره‌ای هم در کار نیست!
راه آزادی در پیش است به مقصد روشنایی… نه خیلی دور… نه خیلی دیر…
#مهسا_امینی#نگین_عبدالملکی
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x