پیام!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

انگليس و آمریکا خیلی هدفمند زدند خارومادر نقاط خاصی از حوثی‌هایی که همیشه دسته‌ی یک قلموی نقاشی ساختمان(!) از شال کمرشان بیرون است را یکی‌ کردند.
دقیق، سریع و شفاف.
شبیه دقت، سرعت و شفافیت کشتن الطویل و الصغیر بدست اسرائیل!
×××
بعد از جنگ‌های جهانی، کشورهای پیشرفته برای پیشبرد اهداف و بازدارندگی نظامی، ابتدا سراغ عموم مردم نمی‌روند بلکه هدف خاص را می‌زنند تا حاکمان حساب کار دستشان آید.
برعکس این‌ها، کشورهای جهان‌سومی هستند که نه توانش را دارند و نه عرضه‌اش را و فقط‌ برای پیشبرد اهداف و بازدارندگی همان ابتدا سراغ عموم مردم می‌روند.
دقت عملیات نظامی اسرائیل در ایران و لبنان و سوریه، حملات آمریکا در یمن، عراق و افغانستان دقيقأ گویای خاص‌زنی است و برعکس حجم عملیات تروریستی حزب‌الله و جمهوری اسلامی در آرژانتین، لبنان، سوریه، عراق و سایر نقاط دنیا نمایانگر عام‌زنی.
×××
هر دو می‌خواهند پیامی را منتقل کنند با این تفاوت که حکومت‌های تروریست، مردم بی‌گناه را قربانی می‌کنند تا پیامشان را ارسال کنند. ولی کشورهای پیشرفته سعی دارند توان نظامی و آشفتگی را از بین ببرند تا مردم کمتری‌ کشته شوند.
×××
مردم‌کشی، خاصیت نظام‌های از ریشه بی‌پایه است.
خودی و نخودی تفاوتی ندارند. هرچقدر حجم خون بیشتری ریخته شود فکر می‌کنند اثرگذارترند.
این اوج ضعف، ترس و بی‌خردی است فقط به نیت ایجاد آشفتگی برای اثرگذاری بر تصمیم‌گیری سیاستمداران.
×××
تئوری آشفتگی در سیاست، همان ایجاد ناپایداری و ناامنی در جوامع، به خصوص از طریق ایجاد آشفتگی و ترس است که می‌تواند بر تصمیم‌گیری سیاستمداران و اجتماع تأثیر بگذارد.
×××
با این حال هر دو بر یک چیز اتفاق نظر دارند، اینکه امیدواریم پیام ما را برای اقدام بعدی دریافت کرده باشند!
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x