کار خودشونه!

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تنها چیزی که در هر حادثه‌ای از زبان مردم شنیده می‌شود این است که:”کار خودشونه!”
این یعنی تقصیر هرآنچه که در کشور اتفاق می‌افتد نه تنها بر اثر یک پیامد اتفاقی نیست بلکه بصورت کاملاً عمدی و با نقشه‌ی از پیش‌تعیین شده توسط عاملان نظام به وقوع می‌پیوندد و لاغیر.
این یعنی نهایت فاصله بین مردم و نظام. یعنی بي‌اعتمادی محض‌!
این یعنی سرقت، سرکوب، آلودگی، درگیری، اختلاس، تحریم، تورم، سقوط، فرود، کشتار و…. همگی دقیقاً”کار خودشونه!” زیرا بنای این حکومت بر پایه‌ی دروغ استوار است. آن‌قدر دروغ گفته‌اند که هیچ‌کس راستش را باور نمی‌کند. البته اگر حرف راستی گفته باشند!
×××
نه مثل بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس که بخاطر یک پارتی داشت اخراج می‌شد و نه به اینها که جان و مال مردم را میدان بازی و پارتی خود کرده‌اند و بدون هیچ سوال و جوابی، همچنان بر مسند قدرت لم داده‌اند. فاصله‌هاست از مجلس عوام انگلیس تا مجلس خبرگان ایران!
×××
اینان همیشه مقصر بودند و هستند. حتی آنجایی که واقعاً تعمدی در کار نبوده باز مقصرند. ولو به شکل غیرمستقیم.
این‌که مردم مرتب می‌گویند “کار خودشونه!”‌بی‌دلیل نیست زیرا هم با بیل مردم را می‌زنند، هم قطار را، هم هواپیما را و هم خروارخروار خاک می‌ریزند بر سر این مردمان، از روی سقف آسمان یا از آوار ساختمان.
کاربرد بیل بسیار است و دسته‌بیل هم بسیار!
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یکی
یکی
1 سال قبل

خب تو یه تروریستی که با لجبازی و افکار کودکانه یه حرفی زدی که گفتنش راحته. خرابکاری و حرف مفت و چرت و پرت راحته. جمع کردنش سخته. تبریک میگم تروریست. روی داعش رو سفید کردی

error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
1
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x