گربه‌سگ!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

این قمه‌کشان و خفت‌گیران کجا هستند؟ این گنده لات‌های گنده‌گوز که بدنشان مملو از جای آتش سیگار و برش تیغ و خالکوبی‌های عجق‌وجق است. این یابوهای درشت‌اندام که با چهره‌ی کریه و بی‌ریخت، جلوی زن و مرد بی‌دفاع را می‌گرفتند و به‌زور چیزی از آنها می‌ربودند و اگر کسی مقاومت می‌کرد تمام سروصورت آن بینوا را با قمه پایین می‌آوردند. منظورم خرده‌ دزدان نیست بلکه آن گنده‌پوزه‌هایی است که یک محله را در زیر نفوذ خود داشتند. آن راهزنان روز و شب که خیلی نترس و بی‌محابا حتی در وسط شلوغی هرجایی که لازم بود حضور داشتند.
البته که تمام زور هیکل‌شان به قمه‌ی در دست و ضعیف‌کشی بود وگرنه فقط گنده‌بودن بدنشان از باد شکم‌ است. آن وحشیان عربده‌کش که گاهی اینستاگرام را قُرق می‌کردند و رجز می‌خواندند و گاهی خیابان را.
آن اراذلی که هر ماه دستگیر می‌شدند و رسانه‌های حکومتی توی بوق و کرنا می‌کردند که در عملیات فلان و بسان توسط نیروهای مخلص دستگیر شدند. و چندی بعد بازهم در کوچه و خیابان جولان می‌دادند. بعد پلاکاردهایی سر کوچه نصب می‌شد با این عنوان که یعنی مردم از نیروهای انتظامی متشکرند بابت پاک‌سازی منطقه از این زورگیران.
آنان کجایند!؟
×××
مشخص است. این‌ها کسی نبودند جز دزدان عریان مورد حمایت، تا در کنار دزدان پنهان همیشه ایفای نقش کنند. تا هرگاه لازم شد فضا را برای ناامن نشان دادن توسط آنان مهیا کنند و بازهم خودشان مثلاً آنان را دستگیر کنند. یک بازی احمقانه که با هدف افزایش توحش، ترس و ایجاد وابستگی مردم به امنیت ساختگی نظام طراحی می‌شد!
شبیه همین رویکرد را در خلق داعش و سایر گروه‌های نیابتی هم دیدیم.
ایجاد نیروی ناامن‌کننده؛ ناامن کردن فضا و درنهایت تلاش ظاهری برای امن‌کردن فضا؛ و دوباره و دوباره. تکرار…
هدف: فریب دادن مردم برای افزایش وابستگی به توانایی نظام در ایجاد امنیت!
×××
مردم مظلوم مال‌باخته و یا آسیب‌دیده‌ی شدید جسمی که محتاج ذره‌ای آرامش و امنیت بودند، چنان قدردان پاکسازی و بازداشت موقتی‌اشان می‌شدند که می‌پنداشتند دستگیری‌شان ابدی است!
اگر نمی‌دیدم می‌گفتم دروغ است ولی من خودم با چشمم دیدم که افسران با این گنده‌لات‌ها قرار گذاشتند تا هم بابت چشم‌پوشی سرقت‌ها و جابجایی مواد در حجم چشمگیر ازشان چیزی بگیرند و هم مخبری‌شان را بکنند. یعنی تقسیم مال دزدی بین دزد و پلیس؛ و خبرچینی.
خبرچینی چه کسی؟ خرده‌فروشان مواد و خرده دزدان!
این اراذل، هرگز جای دوری نمی‌روند، همین دوروبَرند و اکنون هم به‌همراه نیروی سرکوب در مقابل مردمند.
پلیس گربه، در کنار اراذل سگ، منجر به ترکیب گربه‌سگ می‌شود و آدم را یاد کارتونی با همین نام می‌اندازد، که همیشه باهمند. گربه‌سگ، البته همزمان هم سگ است هم گربه ولی در عین‌حال نه سگ است، نه گربه. ترکیب بی‌ریختی که جز اینکه جلوی دست و پای همدیگر را بگیرند و برای هم دردسر درست کنند کاری از پیش نخواهند برد.
×××
این مطلب برای آن دسته‌ی خاص از نیروهای امنیتی و اراذل است و منظور همه‌ی پلیس‌ها و دزدان نیست!
#مهسا_امینی
www.Soroushane.ir

0 0 رای
امتیازت به این مطلب؟
عضویت در سایت
اطلاع رسانی
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: لینک های همرسانی مطلب پایین هر صفحه هست لطفا به اشتراک بگذارید
0
نظرت مهمه حتماً بنویس!x